Švábenice – Kohoutovice

Trvalo to velmi dlouho. Prvního domácího vítězství jsme se dočkali až v pátém utkání hrajícím se na naší půdě. Švábenice – Kohoutovice 3:0 (1:0) Sestava:Milan Stěnička – Milan Gruber, Michael Jičínský, Jiří Pokorný, Petr Knap – Martin Novotný (70.min Štěpán Hladký), Lukáš Hladký, Miroslav Boniatti, Petr Deutsch – Jakub Kapounek, Jan Hladký (84.min Lukáš Skřejpek). Branky: 36.min Lukáš Hladký, 54.min Martin Novotný, 75.min vlastní. Přihrávky: 36.min Miroslav Boniatti, 54.min. Jan Hladký, 75.min Lukáš Hladký. Rohy: 3x.

Naše mužstvo bylo tentokrát zdecimováno zraněními a nemocemi. Na lavičku museli být povoláni také kluci z béčka. V prvních dvaceti minutách hru ovládali hosté a kombinační hrou nás přehrávali. Naši hráči se snažili hrozit z brejkových situací a vcelku se jim to dařilo. Za celý první poločas hosté zásadním způsobem neohrozili naši branku a hráli pouze po naše vápno. Ohrožení branky se spíše dělo na druhé straně. Podařilo se nám nedat dvě-tři tutové šance po rychlém přechodu do útoku. Nakonec se nám to povedlo v 36. minutě po přihrávce na polovině hřiště z nohy Miry Boniatti. Vyslal do brejku Lukáše Hladkého, který v samostatném nájezdu vsítil vedoucí branku. 1:0

V úvodu druhé půle se obraz hry moc neměnil. Hosté neustále kombinovali, ale před naši branku se nedostávali. V 54. minutě přišla další naše rychlá akce. Do vápna se prodral Honza Hladký, který byl ve vápně stažen. Pískala se penalta, kterou proměnil Martin Novotný. Vedeme 2:0. Naši borci byli oproti předcházejícím zápasům jak vyměnění. Byla vidět jejich snaha nechat na hřišti duši, přestože proti nám stál lepší soupeř.

V 56. minutě přišel další důležitý moment. Hostující Radek Knee zbytečně fauloval na půlící čáře Lukáše Hladkého a následovala přísná, ale zasloužená červená karta. Hosty to vrhlo více do útoku a naši hráči začali více otevírat obranu. Díky tomu, se jim podařilo několikrát nebezpečně ohrozit naši branku. Všechny tyto pokusy zlikvidoval svými bezchybnými zákroky Milan Stěnička, za což si vyslechl pochvalný potlesk a ovace od diváků.

Rozhodnutí a rezignace hostů nastala v 75. minutě utkání. Lukáš Hladký poslal míč do vápna na nabíhajícího bráchu Honzu, který svedl tvrdý souboj s obráncem a brankařem hostů. V tomto souboji nejlépe zasáhl míč hostující obránce a vsítil náš třetí gól. Vedeme 3:0.

Domácí diváci jsou nadšení a hosté se rezignovaně přestávají hádat. Zbytek utkání jsme si již pohlídali. V tomto utkání se mince obrátila. Vždy se snažíme hrát kombinační fotbal a soupeře přehráváme. Soupeř pouze vyčkává, bojuje, fauluje a dává nám branky. Tentokrát všichni kluci ke své kombinační hře přidali bojovnost, rychlý přechod do útoku a lepší soupeř se nestačil divit, jak mu tam padají branky.