Švábenice – Chvalkovice na Hané

3.kolo muži 24.8.2003 16:30 Švábenice : Chvalkovice na Hané 2:1 (2:1) 2 x Doleček
Hráči “Ruska” k nám přijeli jako velcí mistři a velmi vykřikovali, že nám dají 10. Hned v úvodu utkání se po chybě obrany dostal ke střele z malého vápna hráč Chvalkovic. Naštěstí vysoko přestřelil. Z následné naší rychlé akce se dostal k míči po dlouhém pasu a chybě obrany Jarek Doleček a nemýlil se. V 3 minutě jsme vedli 1:0 a obrana “Ruska” naznačovala, že bude velmi děravá. V 5 minutě ve vyložené šanci bohužel překopl branku Skalda. V 16 minutě bylo opět živo po prodloužení Fíka na Dolka. Z velkého úhlu na pravé straně předvedl perfektní střelu podél brankaře a vedli jsme tak 2:0. Rusáci byli na kolenou a nevěděli co hrát. Ve středu zálohy vymazal Mira Válek jejich rozehrávače a to stačilo na jejich bezzubost. V poslední minutě poločasu po velmi rychlé akci utekl hráč po levé útočné straně a přesně nahrál na penaltu kde byl osamocený hráč “Ruska” a tvrdou střelou snížil na 2:1. V druhém poločase se hrál vyrovnaný zápas, kde opět předváděl vynikající výkon gólman Milan Stěnička. V posledních 25 minutách jsme se stáhli z důvodu chybějících fyzických sil a vidiny první letošní výhry. Chvalkovice tak získali převahu a tlakem se snažili vyrovnat. Kluci bojovali co jim síly stačili a někdy i nestačili. Ke konci zápasu atmosféra na hřišti i v ochozech velmi houstla. V poslední minutě zápasu fauloval Radek Obruča a hráči Chvalkovic se dožadovali červené karty. Ožralý rozhodčí Kalda udělil pouze žlutou a nechal si nadávat do všech přirození i nadpřirození. Nic z toho nebylo. Pouze se házel aut, po kterém hráč “Ruska” vytekl a rozhodčího inzultoval. Ten po zvrávorání ukončil zápas, který skončil naší první výhrou 2:1. Rusákům tak spadl hřebínek a odjížděli s prohrou. Všichni naší hráči zabojovali pod vidnou uzeného cigára od Kudle a za to jim děkujeme. Chvalkovice myslí na postup, ale to co předvedli na turnaji v Tištíně a nyní na našem hřišti jim tuhle vidinu oddaluje. SESTAVA: Stěnička, Obruča, Kozák, Kudlička, Doleček, Novotný (Václav Sypěna), Skácel, Pištělka, Válek, Gabrišák (Michal Hladký), Derka BRANKY: 2x Doleček