Švábenice – Černá Hora

První jarní domácí utkání jsme sehráli se soupeřem, kterému jsme měli co vracet z podzimu. Z jejich půdy jsme odjížděli s nejhorším výkonem podzimu, prohrou 1:3 a dvěma vyloučenými. Vše jsme vrátili i s úroky. Švábenice – Černá Hora 5:0 (1:0) Sestava: Milan Stěnička – Tomáš Holiš, Jiří Pokorný, Petr Knap (82. min. Tomáš Orel), Milan Gruber – Štěpán Hladký, Lukáš Hladký, Miroslav Boniatti, Jiří Stříž (73.min. David Lukeštík) – Jakub Kapounek, Jan Stříž (76.min. Jan Hladký).

Branky: 3.min. Miroslav Boniatti, 54.min. Jan Stříž, 66.min Jakub Kapounek, 82.min Jan Hladký, 89.min Jiří Pokorný
Asistence: 3.min Štěpán Hladký, 54.min. Lukáš Hladký, 66.min. Milan Gruber, 82.min. Petr Knap, 89.min. Miroslav Boniatti
Žlutá karta: 48.min. Petr Knap

Oproti podzimu se mužstvo Černé Hory představilo ve velmi pozměněné sestavě. Dle jejich slov, po podzimu odešlo sedm hráčů základní sestavy i s trenérem do Rájce. Nyní si také pohrávají s myšlenkou sloučení s Bořitovem.

Vstup do utkání se nám povedl báječně. Již ve 3. minutě jsme vedli 1:0 z nohy Miry Boniatti. V 10. minutě zahrrozili hosté po naší chybě, ale Milan Stěnička míč dokázal vytlačit mimo tyče. V 16. minutě zahrozil Kuba Kapounek, kdy jeho šanci včasným vyběhnutím zmařil hostující gólman. V utkání jsme hosty přehrávali a ti se k ničemu nedostávali. Měli jsme několik vyložených šancí, ale naše ubohé střely nemohly svatyni hostů ohrozit. Poločas tak skončil hubeným vedením 1:0.

Druhý poločas byl ještě více jednoznačnější než první. Bylo pouze otázkou času, kdy fanoušci uvidí více míčů v síti hostů. V 54. minutě to bylo z kopačky Honze Stříže, v 66. minutě skóroval Kuba Kapounek, v 82. minutě Honza Hladký a v 89. Jirka Pokorný. I přes chladné počasí musel být domácí fanoušek spokojen s výsledkem i předvedenou hrou. Hosté nahrazovali fotbalový um svou bojovností a makali až do konce. Neházeli flintu do žita, ikdyž na nás v tomto utkání neměli.

Díky tomuto vítězství se nám podařilo trošku vylepšit žalostnou statistiku domácích utkání a na jaře prozatím neprohrát. Také jsme se dostali na historicky nejvyšší umístění našeho klubu v celé jeho historii, ikdyž se jedná pouze o průběžnou tabulku.