Švábenice – Brankovice

Zdravím. Může mi někdo vysvětlit, kdo ty Švábenice zastaví? Ptá se Radim Dvořák, jeden z nejlepších hráčů Vážan i další fanoušci našeho mužstva. To jakým způsobem se vypořádali naši hráči se soupeřem z popředí tabulky, byl prostě perfektní. Nechce se věřit tomu, že naši hráči i po dvanáctém kole jsou stále bez ztráty bodu a ve 22-ti utkáních v řadě nepoznali porážku. To mluví samo za sebe. Švábenice – Brankovice 4:0 (3:0) Sestava: Milan Stěnička – Petr Knap, Jiří Judas, Michael Jičinský, Milan Gruber – Jiří Stříž, Lukáš Hladký, Petr Novotný, Jiří Pokorný – Richard Jičinský, Honza Hladký. Branky: Richard Jičinský 3x, Honza Hladký 1x. Přihrávky: Richard Jičinský 1x, Honza Hladký 1x, Jiří Stříž 1x, Petr Novotný 1x.Střídání: 72 minuta Honza Stříž za Milana Grubera a v 81 minutě Štěpán Hladký za Richarda Jičinského. Střely: 15x Centry: 18x Rohy: 7x.

Obrázek jako přes kopírák z minulého domácího utkání. Herní rozestavení hostujících hráčů dalo tušit, že dozadu tuhá defenzíva, dopředu co kdyby se snad něco podařilo. První varování přišlo v 13 minutě. Po nacvičeném signálu z rohového kopu Lukáše Hladkého na přední tyč, prodlužuje Bary do prostoru malého vápna, kde zaúřadoval Honza Hladký. Svým důrazem se prosadil přes dva bránící hráče a tvrdě zakončuje 1:0.

Hosté jakoby smířeni s osudem se pokoušeli o sporadické protiútoky, které naše obrana po taktické stránce řešila s přehledem. Pozičně velice dobře ze zadu dirigoval naši hru Miša Jičinský podporovaný Jirkou Judasem. Množství vyhraných hlavičkových soubojů Jirky s vysokými hráči hostů a následné založení protiútoku dělalo hostům velké problémy i ve 20 min. Po jeho přihrávce Honza Hladký unikl po levém křídle a přetáhl centr na Jirku Stříže. Jirka okamžitě vrátil míč do vápna, kam si naběhl Bary a zcela sám bravurně zakončuje hlavou do šibenice 2:0.
Konec nadějím na příznivý výsledek hostů udělal  v 37 minutě dneska střelecky disponovaný Bary. Po přihrávce Petě Novotného se individuálně prosadil až do vápna, kde střelou k tyči upravil na 3:0.

Jak je důležitý důraz a dravost ve hře předvedl v 50 minutě Honza Hladký. Centr Jirky Stříže do vápna si zpracoval obránce hostů. Do jeho zpětné přihrávky branařovy se doslova vřítil Honza. Následný faul posoudil rozhodčí  jako penaltový. Míč si na penaltu postavil Bary a vymetl šibenici. 4:0.
Svým hattrickem ukončil veškeré naděje hostů na přijatelný výsledek. Další parádní signál predvedli naši hráči v 62 minutě po rohu Lukáše Hladkého a asistenci Jirky Pokorného, se do koncovky dostal Miša Jičinský. Jeho střelu nešťastně vyrazil z prázdné branky Jirka Judas. Závěr utkání odehráli naši hráči v pohodě a s radostí si vychutnali pozápasový výklus před spokojenými fanoušky. Opravdu je radost se dívat na naše hráče, jaký předvádějí celoplošný, kombinační a důrazný fotbal podporovaný propracovanou defenzívou a super koncovkou. Což 36 bodů z 12 utkání a skóre 51:5 hovoří za vše.