Rousínov B – Švábenice

První jarní okresní derby jsme odehráli za sněhové chumelenice na půdě rezervy Rousínova. Rousínov B – Švábenice 0:0 (0:0) Sestava: Milan Stěnička – Michal Slavíček (75.min. Tomáš Orel), Tomáš Holiš, Jiří Pokorný, Petr Knap – David Lukeštík (46.min. Štěpán Hladký), Lukáš Hladký, Miroslav Boniatti, Jiří Stříž – Jakub Kapounek, Jan Stříž (89.min. Michal Petřek).

Utkání sousedů v tabulce se odehrálo ve velikonoční čase ve velmi mrazivém počasí, které přineslo několik opakovaných sněhových chumelenic. V prvním poločase se hrál oboustranně velmi kvalitní fotbal a bylo k vidění několik příležitostí na obou stranách. Více před branku se tlačíl náš tým a domácí zachraňovali naše tutovky co jim síly stačili. Po jedné rychlé akci a překonání gólmana z kopačky Miry Boniatti musel domácí obránce vykopávat míč z brankové čáry. Obě mužstva předváděli velmi rychlý fotbal téměř bez hluchých míst. Domácí měli velkou šanci, když se domácí hráč řítil osamocen na naši branku a jeho střelu vytlačil na roh včas vyběhnuvší Milan Stěnička. Bohužel se nám v prvním půlce nepodařilo po několika přímočarých akcích skórovat. Poločas mohl klidně skončit 3:1 pro naše borce a nebylo by se čemu divit.

V druhé půlce nás opět přivítala chumelenice. V první půlce mělo naže mužstvo více ze hry, což se o druhé půlce již říci nedalo. Domácí zvýšili aktivitu a některým našim hráčům začal docházet dech, což se na obrazu naší hry výrazně odrazilo. Nedostávali jsme se již tolik do brankových příležitostí a hrozili spíše domácí. Jejich akce, ale byly také bezzubé a za zmínku stojí pouze nastřelené břevno, po z dálky nakopnutém míči na naši branku. Fanoušci v druhé půlce již neviděli tolik výrazně povedených akcí, které by volaly po brance. Utkání tak skončilo remízou a posunem obou týmu v tabulce o jedno místo výše.