Rousínov B – Švábenice

Rousínov B – Švábenice 2:2 (1:2) Sestava: Petr Uhlíř – Vladimír Kuška, Milan Gruber, Jiří Pokorný, Petr Kabele – Vojtěch Kabele, Miroslav Boniatti, Lukáš Hladký, Jan Stříž (86. minuta Petr Deutsch) – Martin Novotný (79. minuta Štěpán Hladký), Jan Hladký. Branky: 12. minuta Jan Stříž, 56. minuta Jan Hladký Asistence: 12. minuta Miroslav Boniatti, 56. minuta Vojtěch Kabele Žlutá karta: 70. minuta Petr Kabele

První jarní okresní derby jsme odehráli v Rousínově. Jednalo se o druhé utkání po sobě, kdy jsme hráli venku s rezervou A-týmů. Minulé kolo v Blansku. Tyto utkání jsou vždy ovlivněna tím, kolik hráčů přijde rezervě na výpomoc.

Dnešní utkání bylo již od úvodních minut velmi svižné a hra se přelévala na obě strany v rychlém sledu. Šance střídala šanci a divák se bavil. Ve 12. minutě nám jedna z rychlých akcí vyšla velmi pěkně. Podařilo se přenést hru z pravé strany do středu na Miru Boniatti, který poslal ideální přihrávku mezi obránce domácích a nabíhající Honza stříž vystřelil na vzdálenější tyč branky. Vedeme 1:0.

Nadále se hrálo otevřeně a tak o další šance domácích i naše nebyla nouze. Za zmínku stojí chyba brankaře domácích v 23. minutě, kdy mu míč vypadl z ruky a Martin Novotný trefil břevno.

Druhá půlka pokračovala ve stejném tempu. V 54. minutě domácí zahrávali roh a míč skončil v naší síti. Je srovnáno na 1:1.

O dvě minuty později jsme opět na koni. U pravé lajny je faulován Vojta Kabele, který využil poskytnuté výhody od rozhodčího a přihrál na velké vápno. Tady byl osamocený Honza Hladký, který vyslal pumelici pod břevno domácích. Vedeme 2:1.

Dále již tolik šancí k vidění nebylo, přesto měla hra neustále spád. Posledních 15 minut se nám již tolik nedařilo ohrožovat branku domácích. Byli jsme v mírné v defenzivě a snažili se pohlídat zbytek utkání. Bohužel se nám to nepodařilo. Domácí srovnali krok opět po standartní situaci v 81. minutě. Po faulu u pravé lajny zahráli přímý kop, který hlavou líznul osamocený hráč domácích. Srovnáno 2:2.