Řečkovice – Švábenice

Řečkovice – Švábenice 5:3 (2:1) Sestava: Milan Stěnička – Petr Szeliga, Tomáš Orel, Tomáš Kocourek, Karel Přecechtěl – Milan Gruber, Vladimír Kuška, Jan Stříž, Daniel Navrátil – Jiří Stříž (Jan Kuchtík), Martin Jiříček Branky: Martin Jiříček, Milan Gruber, Jan Stříž, Asistence: Petr Szeliga, Vladimír Kuška Žluté karty: Tomáš Orel, Milan Gruber

Komentář převzat bez úprav z webu domácích

SK Řečkovice – Sokol Švábenice 5:3 (Pištěk 3, Dobeš, Šafář)

Sestava domácích: Karásek- Jelínek, Piskač, Bořuta, Čížek- Hlouch (60. Šafář), Krošlák (72. Dobeš), Pištěk, Juráček (85. Vala)- Baláž, Sládek

Utkání proti o sestup bojujícím Švábenicím, oslabeným o osm zraněných hráčů, mělo být papírově lehkou záležitostí. Opak však byl pravdou. Sice jsme si od začátku dokázali vytvořit územní převahu, ale do šancí jsme se propracovávali jen velmi složitě. Ve 14. minutě po závaru před hostující brankou zahrál obránce hostí rukou a rozhodčí nařídil pokutový kop.

Z něj se nemýlil kapitán Pištěk. Švábenice hrozily zejména rychlými protiútoky- ve 28. minutě vyrobil velkou chybu Roman Piskač, když „namazal přihrávkou“ hostujícímu útočníkovi, který zcela sám proti Karáskovi nezaváhal – 1:1.

Ve 32. minutě střílel nad branku Filip Sládek a o minutu později ve vyložené možnosti minul Juráček – po ideální přihrávce Baláže. Ve 37. minutě, opět po skrumáži před hostující brankou, po střetu obránce Sokola s Ríšou Bořutou, nařídil rozhodčí již druhý pokutový kop! Exekuce se ujal opět Martin Pištěk a překlopil vedení na naši stranu. Do kabin jsme odcházeli za stavu 2:1.

Druhý poločas jsme zahájili další velkou „minelou“ – tentokrát Pavla Čížka, po které se opět řítil hostující útočník sám na Karáska, neměl však klid při zakončení. V 53. minutě zahrával přímý kop Filip Sládek, brankář hostí s obtížemi vyrazil a dorážkou zblízka minul Ríša Bořuta. O čtyři minuty později zahrávaly Švábenice přímý kop, který dokázali chytrou tečí hlavou přetavit ve vyrovnání- 2:2.

V 67. minutě se vydal napravit svou chybu sólem přes celé hřiště Roman Piskač, ideálně uvolnil Pištěka a náš kanonýr zkompletoval hattrick. Soupeř se však stále nevzdával a po dalším zaváhání naší nejisté obrany opět srovnal – 3:3!

V 74. minutě po krásném centru Juráčka mířil nad branku Kamil Šafář, o minutu později skončila střela švábenického útočníka těsně vedle branky. V 79. minutě pálil tvrdě Sládek, v 82. minutě po nabídce Baláže se zblízka neprosadil opět Šafář. Vytouženého vítězství jsme se přece jen dočkali- v 88. minutě střídající Honza Dobeš hlavou potrestal- po ideálním centru z pravé strany- špatné vyběhnutí hostujícího brankáře.

Minutu před koncem ještě dorazil soupeře Kamil Šafář, kterého vyzval ke skórování do prázdné branky Honza Baláž.

Dnešní vítězství se nerodilo lehce, velký respekt zaslouží srdnatě bojující soupeř.

My jsme zklamali v obranné fázi, absence Jirky Plška byla příliš patrná.