Pustiměř – Švábenice

20.kolo muži 9.5.2004 10:15 Pustiměř : Švábenice 1:2 (0:2) Josef Derka, Jan Hladký
Do Pustiměře jsme jeli již v ranních hodinách kvůli mistrovství světa v hokeji. Trávník byl výborný. Vedu statistiku od roku 1998 a za tuto dobu se nám na jejich půdě nepodařilo získat ani bod. Hned v počátku jsme využívali kvalitního trávníku a snažili se hrát po zemi. Domácí byli v zadu velmi neohrabaní a našim hráčů se dařilo vytvářet si šance. Domácí si vytvořili za první poločas pouze jednu šanci po tom co rozhodčí neodpískal jasný ofsajd. V 28 minutě přišel dlouhý pas na pravou stranu do vápna domácích, kde byl připraven Válec. Přihrál zpětně na Yjena a ten pěknou střelou z hranice velkého vápna vstřelil první gól zápasu. Vedli jsme zaslouženě 1:0. Do konce poločasu jsme měli ještě několik šancí, ale gól se nám podařilo vstřelit až v 46 minutě prvního poločasu. Opět po dlouhém přenesení hry Peca na velkém vápně hlavou pouze prodloužil do malého vápna, kde si naběhnul Válec. Přihrál podél lajny zpět před branku kde osamocený Pepin dával do prázdné. Do kabin jsme šli s vedením 2:0. Při této situaci se ukázalo, že rozhodčí si není úplně jist svým rozhodnutím a trvalo mu asi 20 vteřin než odpískal a gól uznal. Vzadu velmi pomalý domácí obránci se dožadovali ofsajdu, který nebyl a rozhodčí málem dal na jejich řvaní a přesvědčování. O poločase si asi rozhodčí pravděpodobně zajel na benzinku Agip do Vyškova na kafe (pro ty co nechápou, tak doporučuji sledovat co se děje v první lize), protože jinak se nedalo jeho počínání v druhém poločase vysvětlit. Díky jeho nepískání jsme přišli o dva hráče, kteří jsou teď zraněni. Všechny fauly našich hráčů byli pečlivě odpískány, ale likvidační fauly domácích byli přecházeny a v nejlepším případě nám rozhodčí poskytnul výhodu, ikdyž jsme neměli míč na kopačkách, což bylo zarážející a asi se jedná o nové pravidlo. Pokud jsme se dostávali do šance a naši útočníci šli několikrát sami na gólmana tak rozhodčí odpískal ofsajd, ikdyž bylo vidět i z dálnice, že nemohl být. Všichni co nezažili dřívější zápasy v Pustiměři začali chápat proč se nám nedařilo odsud odvážet body. V 30 minutě druhé půle se podařilo po tlaku rozhodčího domácím snížit na 1:2. Situace na hřišti byla taková, že se domácí vůbec nebáli faulovat, takže pokud jsme měli míč tak okamžitě přišel faul, odebrání míče a úsměv rozhodčího. Po chvilce to už nevydržel Skalda a i přes to, že je velký sparťan, rozhodčímu řekl část baníkovského pokřiku. Vyfasoval za to žlutý kartonek, který získalo ještě několik našich hráčů. V závěru to vypadalo, že se bude nastavovat dokud domácí nevyrovnají, ale naši fanoušci včetně hráčů tak vehementně řvali, že rozhodčí po 5 minutách asi už dostal strach a odpískal konec. Z Pustiměře jsme si po dlouhých letech odvezli zasloužené tři body za vítězství 2:1. SESTAVA: Stěnička, Punčochář, Weiss, Dvořák, Kudlička (Hrnčiřík), Novotný Petr, Válek (Gabrišák), Hladký Jan, Derka, Pištělka (Skácel), Doleček BRANKY: Josef Derka, Jan Hladký.
Řekli před utkáním:
Rosťa Hrnčiřík (občas hrající trenér na místě stopera): Hrajeme v pozměněné sestavě, ale nepřijíždíme sem prohrát. Po jarních výkonech našich hráčů pevně věřím, že si body odvezeme. Mrzí mě, že nemám dnes k dispozici kluky Jiříčkovi, kteří by byli velmi platní na těžkopádnou obranu Pustiměře.
Roman Šmehlík (nedávno hráč, momentálně nestranný pomezní rozhodčí): Já jsem v klidu. Celý zápas se bude hrát na jedné půlce. Praporek budu mít totiž neustále nahoře.
Řekli po utkání:
Milan Pištělka (záložník): Dnes to stálo za prd, protože jsem se zranil a nemůžu chodit.
Milan Stěnička (brankař): Jsem spokojen s prací obrany, která byla opravdu spolehlivá. Bohužel i tak jsem dostal gól což mě mrzí.