Pačlavice – Švábenice

Zdravím. 18-tý korálek na zápasové šňůrce bez porážky máme za sebou. Hráči Švábenic ho navlékli v derby v Pačlavicích. Před početnou diváckou kulisou, předváděli naši hráči kvalitní fotbal, vyšperkovaný perfektním výkonem hlavního rozhodčího pana Michala Jelínka. Pačlavice – Švábenice 2:5 (1:3) Sestava:Milan Stěnička – Petr Knap, Michael Jičinský, Jiří Judas, Milan Gruber – Jiří Stříž, Lukáš Hladký, Petr Novotný, Jiří Pokorný – Richard Jičinský, Honza Hladký.Branky: Jiří Pokorný 2x, Honza Hladký 1x, Petr Novotný 1x, Richard Jičinský 1x.Přihrávky: Richard Jičinský 2x, Lukáš Hladký 1x, Jiří Stříž 1x, Jiří Judas 1x.Střely na bránu: 16x. Centry: 20x. Rohy: 5x. Střídání: 86 minuta Honza Stříž za Jirku Stříže, 88 minuta Štěpán Hladký za Honzu Hladkého.

První minuty tohoto zápasu jsme nezačali dobře. Nepřesnost v rozehrávce nám dělala velké starosti. To trvalo jenom do 4 minuty. Honza Hladký ve středu hřiště získává míč, přenáší hru na levého záložníka Jirku Pokorného, který obchází 3 hráče. Dostává se do vápna, tady si naráží s Barym a jeho následná střela skončila v síti 0:1.
Domácí se snažili o vyrovnání, ale z jejich nákopy před naší branku neměli stopeři Miša Jičinský a Jirka Judas nejmenší problémy. Čítanková akce se zrodila ve 27 minutě. Brankař Milan Stěnička dlouhým výkopem nachází Baryho, který z první posílá do lajny na Jirku Stříže. Jirka sprintuje po pravém křídle a krásným centrem posazuje míč na hlavu Honzy Hladkého, který zavěšuje hlavou do šibenice 0:2.
Ve 30 minutě po rohu domácích chytá jasnou tutovku Milan Stěnička. Ve 34 minutě se dostávají ke slovu i domácí. Po vhozeném autu, prošel domácí hráč přes naše obránce a jeho centr na zadní tyč zakončil domácí útočník do brány 1:2.
Konec poločasu zakončili naši hráči další pohlednou akcí. Ve 45 minutě Jirka Pokorný posílá míč Barymu, který obchází stopera a přihrávkou pod sebe předkládá tutovku Petru Novotnému. Ten upravuje stav utkání na 1:3.

Druhý poločas začal náporem našich hráčů, kteří se dostávali snadno před soupeřovu branku. Hlavně průniky po lajně Jirky Stříže dělaly domácím hráčům velké problémy. Do další koncovky jsme se dostali v 62 minutě. Jirka Judas šikovnou přihrávkou vybídl ke střele Jirku Pokorného, který z 25 metrů zavěšuje k tyči 1:4.
V 80 minutě po hrubce kapitána Jirky Pokorného ve vápně, snižují domácí na 2:4.
Tečku za kvalitním utkáním udělali Lukáš Hladký a Bary. Luky svým průnikem přes polovinu hřiště skončil ve vápně, kde byl tvrdě sražen. Následnou penaltou k tyči, zvýšil Bary na konečných 2:5.