Němčany – Švábenice

Zdravím. Povinné vítězství s předposledním týmem tabulky se rodilo velice těžce. Němčany-Švábenice 0:4 (0:3). Sestava: Stěnička – Knap, Jičinský, Pokorný, Hrda – Jiříček M, Hladký L, Novotný, Stříž J – Boniatti, Judas. Branky: Boniatti 3x, Novotný 1x. Přihrávky: Judas 2x, Jiříček M. 1x, Stříž J. 1x. 16x střela na bránu. 42 centrů. Rohy 4-15.

Od první minuty jsme zatlačili soupeře na jeho polovinu a začalo dobývání jejich branky. Jeden centr za druhým směřoval do vápna, kde jsme se ale nedokázali prosadit. Domácí nakopávanými míči přenášeli hru před naše vápno, ale naše obrana v čele s Jičinským pracovala spolehlivě. Zvýšeným tlakem na soupeře se podařilo v 35 min. vstřelit první branku. Judas převzal přihrávku od Hladkého L. a nachystal tutovku Boniattimu. Ten po kličce branařovi zavěšuje do prázdné brány. 0:1.

Vzápětí na to centruje Jiříček M. a v 37 min. se prosazuje znovu Boniatti když zvyšuje na 0:2.

Super akci odstartoval Stěnička. Jeho dlouhý výkop si za půlkou zpracoval Judas, předložil parádní centr do vápna, kam si naběhl Boniatti a jeho střela hlavou skončila ve 41 min. v síti 0:3. Během 6 min. 3 branky a bylo rozhodnuto.

Druhý poločas se z povinnosti už jenom dohrával. V 62 min. se dostalo i na domáci. Jičinský za cenu faulu zastavil útočníka domácích faulem a jejich pokutový kop skončil vysoko nad. Poslední branka utkání padla po signálu z rohového kopu Hladkého L. Ten našel Stříže J., po jehož dalším centru skoruje v 74 min. Novotný hlavou 0:4.

Nešťastný hlavičkový souboj podstoupil v 83 min. Knap, při kterém si přivodil tržnou ránu na hlavě. Konec utkání jsme odehráli v 10 hráčích a přesto jsme měli ještě tutovku. Po autu Novotného poslal centr do vápna Hladký L. a Judas v 90 min. tutovku nedal. Další, již čtvrtý zraněný hráč před posledním zápasem sezony s Pustiměří.