Málkovice B – Švábenice

2.kolo muži 22.8.2004 16:30 Moravské Málkovice B : Švábenice 3:0 (3:0)
Protože Rosťa musel jít chytat, tak jsem byl přinucen opět vytvořit komentář. V Málkovicích se vždy odehrává boj na hřišti i mimo něj a toto utkání nijak nevybočilo ze zavedených kolejí. Hned v 8. minutě jsme dostali gól po nechytatelné střele. Bylo to poprvé co se Málkovice dostaly na naši půlku. Měli jsme míč neustále na kopačkách, ale nebyli jsme schopni dostat se blíž k brance Málkovic a vytvořit si gólovou šanci. V 12. minutě jsme kopali přímý kop, ale nepodařilo se míč protlačit do branky. V 13. minutě jsme rozehráli nakrátko roh a Peca nebezpečně stříleným centrem na Honzu Hladkého ohrozil branku. Snažili jsme se neustále tlačit. Bohužel v 15. minutě přišel zbytečný faul Rostě ve vápně a kopala se proti nám penalta. Prohrávali jsme 2:0. Málkovice neustále faulovaly a pokud rozhodčí nečuměl po ptákách tak i zapískal faul a dal nám tak šanci ohrozit branku Málkovic. V 20. minutě jsme kopali dva přímé kopy po sobě a oba málem skončily gólem. V 25. minutě se Málkovice teprve potřetí dostaly na naši půlku a nebezpečně vystřelily na naši branku. Rosťa bravůrně vytlačil na roh. Bohužel z tohoto rohu jsme stejně gól dostali a prohrávali jsme tak 3:0. Fauly na straně Málkovic neustále přibývaly a rozhodčí bohužel netrestal vyšším bodovým hodnocením, což se mu později vymstilo. Nepříjemné bylo, že se množilo stále více likvidačních a velmi zákeřných faulů. Každý střet končil faulem od hráče Málkovic. V 38. minutě si Málkovice udělaly třetí výlet na naši polovinu a hned z toho byla další penalta. Rosťa ji chytil a poločas tak skončil 3:0. V druhé půlce byl obraz hry úplně stejný. Málkovice se za celý poločas skoro ani jednou nedostaly na naši půlku, dále faulovaly a nám se nedařilo vstřelit gól. V 77. minutě došlo na ruční řešení problému, kterému se rozhodčí odmítal věnovat od samého počátku zápasu. Po dalším zákeřném faulu a strkání se Josa naštval a vyřídil vše ručně v pokleku. Na body jednoznačně vyhrál, ale bohužel to bylo jediné naše vítězství. Oba hráči dostali červenou. Tato potyčka konečně probudila rozhodčího, který asi celou dobu přemýšlel jak si dá klobásku a vykoupe se v přilehlém koupališti. Během zbývající čtvrthodiny udělil na straně Málkovic velké množství žlutých karet. Pokud by trestal zákroky Málkovic od samého počátku, tak jako v závěru zápasu, byl by zápas přerušen pro nedostatek domácích hráčů na hřišti. V 34. minutě se Fikovi podařilo nastřelit břevno. Zápas jsme nezaslouženě prohráli 3:0. SESTAVA: Hrnčiřík, Vymazal (Punčochář), Obruča, Michal Novotný (Dvořák), Derka, Martin Jiříček, Petr Novotný, Hanák, Pištělka, Jan Hladký, Kouřil (Martin Jiříček).