Kunštát – Švábenice

V 19.kole jsme se vydali na nejdelší výlet v rámci naší krajské skupiny. I přes trošku větší vzdálenost přijel velký počet našich fanoušků. Bohužel se jim hráči neodvděčili vítězstvím. Kunštát – Švábenice 3:0 (2:0) Sestava: Milan Stěnička – Michal Slavíček, Tomáš Holiš, Petr Knap, Milan Gruber (61.min. Tomáš Orel) – Štěpán Hladký, Lukáš Hladký, Jiří Pokorný, Jiří Stříž (66.min. Michal Petřek) – Jakub Kapounek, Jan Stříž (5.min. Jan Hladký). Žluté karty: 25.min. Tomáš Holiš, 75.min. Petr Knap

Do tohoto utkání jsme vstupovali s cílem překvapit a uhrát nějaké body. Naše marodka byla velmi vysoká a sestava se tvořila jen pár minut před výkopem, podle toho, kdo zatne nejvíce zuby a bude moci nastoupit. Bohužel to následně na naší hře bylo vidět a pro fanoušky to vyznělo, že se našim hráčům nechce hrát. Domácí předváděli svou klasickou nakopávanou hru za obranu, s minimem kombinační hry. Dělalo nám to velké problémy a prvních 15 minut to vypadalo, že ještě pospáváme v autobuse. Probuzení nastalo po míči v naší síti v 15. minutě. Prohráváme 0:1. Následně jsme předvedli dvě rychlé akce, které volali po brance. Pokud takové šance nevyužijeme, tak nemůžeme vyhrát. Místo vedení 2:1 jsme o pár minut prohrávali již 0:2. Místo bránění, jsme se dohadovali kdo bude házet aut a tak soupeř nelenil a zvýšil skóre na 2:0. Pár minut před tím bylo k vidění napadnutí Tomáše Holiše domácím hráčem, kterého předtím Tomáš fauloval. Rozhodčí to vyřešil překvapivě žlutými kartami pro oba dva. Jasná červená pro domácího nepřišla a Tomáš k ní v dalším průběhu utkání neměl daleko.

V druhém poločase se domácí do šancí moc nedostávali a bohužel se ani našim hráčům moc nedařilo. Hra byla rozkouskovaná velmi vysokým počtem faulů a žlutých karet. Na naší straně ji dostal pouze Peťa Knap, který v tom byl tentokrát nevinně. Utkání se rozhodčímu trošku vymklo z rukou a zaslouží obdiv, že nedal červenou, protože žlutou dostalo celkem asi 9 hráčů domácích. Tento počet karet svědčí o tom, jak těžké utkání to pro naše hráče bylo. Domácí všechny naše snahy hned v zárodcích vyřešili faulem a tím pádem nás k ničemu nepustili. Naopak se jim po dalším nakopnutém míči za naši obranu podařilo uzavřít skóre utkání na konečných 3:0.

Muži – I.B třída skupina A sezóna 2011_2012
Komentář k zápasu 19. kola

Kunštát – Švábenice 3:0 ( 2:0 )
Sestava: Loukota I., Loukota O., Hruška, Horák, Bednář, Vlasák (86. Bašný), Král, Španěl, Mihola (52. Kuruc V.), Boček (80. Šmerda), Adámek
Střelci: 28. a 73. Boček, 15. Španěl
Komentář utkání: V 19. kole čekal na naše mužstvo aktuálně sedmý tým tabulky I.B. třídy – TJ Sokol Švábenice. Trenér Loukota se musel pro dnešní zápas obejít bez nemocného Karla Truhláře. Na lavičku náhradníků mohl usednout již uzdravený Jarda Šmerda. V 1. minutě utkání o sobě dali vědět hosté, jeden ze záložníků Švábenic natáhl z dvaceti metrů k tvrdé střele, která mířila jen těsně vedle branky Iva Loukoty. Na druhé straně se v 7. minutě snažil prosadit také střelou ze střední vzdálenosti Erik Mihola, jeho střela ale mířila nad hostující bránu. 15. minuta už přinesla moment gólový! Ondra Španěl vysunul přihrávkou po lajně Erika Miholu, ten zatáhl míč k hranici velkého vápna, zpětnou přihrávkou vrátil míč do velkého čtverce na Ondru Španěla, který nechal vzpomenout na svou podzimní střeleckou formu a přesnou střelou poslal náš tým do vedení. 1:0! O pět minut později přišly na druhé straně dvě šance hostů. V první hledal po průniku po naší pravé straně jeden z útočníků Švábenic nabíhajícího spoluhráče a přesnou přihrávkou za obranu jej vybídl k velké příležitosti. Hostující útočník naštěstí zamířil vedle tyče naší branky. Ve 20. minutě se pokoušel překvapit hostující hráč povedenou střelou z dvaceti metrů našeho brankáře, ale Ivo Loukota byl na místě a tvrdou střelu vyrazil na rohový kop. Ve 23. minutě dal o sobě vědět Víťa Boček, když se řítil na brankáře hostí, ale na svou první jarní branku si musel ještě pět minut počkat, jeho střela totiž mířila vedle levé tyče. 28. minuta přinesla druhý gól do hostující sítě! K odraženému míči za velkým vápnem se dostal Víťa Boček a přízemní střelou připomněl střeleckou formu ze zimní přípravy a zvýšil vedení našeho týmu na 2:0! V 35. a 37. minutě to byl dvakrát Erik Mihola, který zahrozil netradičně hlavou. Nejdříve po centru Tomáše Adámka mířil těsně vedle, podruhé jej na penaltě našel Josef Vlasák, ale ani tentokrát si Erikova hlavička cestu mezi tři tyče nenašla. První poločas tak skončil vedením našeho týmu 2:0. V 52. minutě musel po souboji a následné srážce hlavami vystřídat Erik Mihola, za kterého naskočil již uzdravený a útočně laděný Vratko Kuruc. V 53. minutě vyvezl Pepa Vlasák z vlastní poloviny míč, přesnou přihrávkou poslal do šance Víťu Bočka, který tvrdou střelou vyprášil gólmanovi Švábenic rukavice, k odraženému míči se dostal ještě Ondra Španěl, jehož střela bohužel mířila vedle odkryté branky hostů. V 59. minutě zahrozili na druhé straně hosté, po standardní situaci z pravé strany přišel centr do pokutového území, nejvýše vyskočil hráč hostí a hlavou zamířil vedle naší branky. 65. minuta přinesla další pohlednou akci našeho mužstva. Na naší polovině vybojoval míč velmi dobře hrající Pepa Vlasák, vyvezl balón na polovinu soupeře a přesnou přihrávkou vyslal Víťu Bočka do další zajímavé příležitosti. Víťovu tvrdou střelu z rohu velkého vápna však dokázal hostující brankář vyrazit na rohový kop. V 67. minutě si řekl pohybem o přihrávku Vratko Kuruc, ale i jeho střelu z hranice velkého vápna dokázal brankář Švábenic vytěsnit. V 73. minutě přišel nejhezčí moment utkání a třetí branka našeho týmu. Ondra Loukota uviděl z poloviny hřiště nabíhajícího Víťu Bočka, poslal přesný pas za obranu, Víťa Boček si všimnul vybíhajícího brankáře, kterého pohotově přehodil a zvýšil vedení našeho mužstva na 3:0! Závěr poměrně nervózního utkání, ve kterém musel hlavní rozhodčí udělit dohromady jedenáct žlutých karet, už další šance nepřinesl a naše mužstvo si tak po velmi dobrém kolektivním výkonu připsalo cenné tři body. Příští týden leží před našimi hráči zajímavá výzva, na hřišti Rusínova se našemu týmu dosud nepodařilo vyhrát. Zápas začíná v sobotu v 16:00.