Křižanovice – Švábenice

Zdravím. V pěkném fotbalovém areálu, na perfektně zastřiženém zeleném pažitu, na kterém je radost hrát, naši hráči rázně ukončili různé kalkulace o vítězi Okresního přeboru a zárověň o postupu do 1B. třídy. Potvrdili svou suverenitu a v zápase bohatém na branky rozhodli o historickém úspěchu kopané ve Švábenicích, pět kol před závěrem soutěže roku 2010/2011. Křižanovice – Švábenice 0:5 (0:2) Sestava: Milan Stěnička – Petr Knap, Michael Jičínský, Jiří Judas, Milan Gruber – Jiří Stříž, Lukáš Hladký, Petr Novotný, Jiří Pokorný – Štěpán Hladký, Honza Hladký. Střídal: 62. minuta Martin Novotný Štěpána Hladkého v 73. minutě Honza Stříž Petra Novotného a v 87. minutě Tomáš Orel Honzu Hladkého. Branky:3x Jiří Pokorný v 11, 28, 78. minutě. Honza Stříž v 80. a Honza Hladký v 85. minutě. Přihrávky: Honza Hladký, Jiří Stříž, Lukáš Hladký, Jiří Judas, Jan Stříž Žlutá karta: 42. minuta Lukáš Hladký a 65. minuta Jiří Judas Střely: 10x. Centry: 15x. Rohy: 3x.

Postavení obou celků v tabulce favorizovalo naše mužstvo. Tyto předpoklady, jak herně tak i výsledkově, naši hráči splnili na sto procent. Již první minuty ukazovaly jak se budou obě mužstva v tomto utkání prezentovat. Hráči Švábenic se většinu zápasu snažili o svůj zažitý kombinační fotbal, na což domácí mužstvo odpovídalo rychlým přechodem do protiútoku, ovšem s katastrofální koncovkou.

Nejlépe vypracovaná akce utkání, do které se bezprostředně zapojilo sedm našich, hráčů stála za to. Naše první branka, na kterou se soupeř jenom díval, padla po klasické kombinaci od naší branky. Miša Jičínský poslal malou domů Milanovi Stěničkovi, ten posunul míč z vápna ven na Jirku Judase, který na polovině hřiště předal Lukáši Hladkému. Lukáš vymyslel kolmici mezi dvěma beky soupeře na Štěpána Hladkého. Štěpán svou přihrávkou našel ve vápně Honzu Hladkého, který celou akci vyšperkoval patičkou na Jirku Pokorného. Jirka skluzem na zadní tyči zakončil tuto učebnicovou akci v 11. minutě na 0:1. Prostě paráda.

Soupeř kontroval závarem po rohu, kdy zachraňoval Milan Stěnička odkopem před dotírajícím útočníkem. Další pohledná a gólová akce z naší strany se zrodila v 28. minutě. Lukáš Hladký ve středu hřiště přihrál do lajny Peťovi Knapovi. Po jeho uličce do vápna se k míči dostal Honza Hladký. Přihrávkou pod sebe vybídl Jirku Stříže ke střele. Na odražený míč si naběhl Jirka Pokorný a kolem vyběhnutého domácího brankaře zvýšil svou druhou brankou v utkání na 0:2.

Vyrovnat skóre tohoto zápasu mohli domácí hráči běhěm 53. a 55. minuty. Jejich dvě neproměněné tutovky vyburcovaly naše hráče k větší aktivitě a stav zápasu se zase změnil. Po rohovém kopu Lukáše Hladkého se v souboji s domácím hráčem prosadil Jirka Pokorný a z hranice velkého vápna prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Svou třetí brankou zápasu posunul stav utkání na uklidňujících 0:3.

Velice aktivní Jirka Pokorný stál u zrodu další kombinační akce, po které se měnilo skóre. Přihrávkou z vlastní poloviny našel Honzu Hladkého, který prodloužil na Jirku Judase. Jirka nastartoval Honzu Stříže, který obešel obránce a střelou z úhlu na zadní tyč zvýšil v 80. minutě na 0:4.

Utkání se dohrávalo v poklidném tempu, kdy hosté kontrolovali hru a nedovolili domácím korigovat výsledek. Poslední pohledná akce našich hráčů proběhla v 85. minutě. Petr Knap, po průniku po lajně, našel centrem ve vápně Honzu Stříže, který předložil míč na penaltu Honzovi Hladkému. Honza střelou k tyči nedal domácímu brankaři šanci 0:5. Touto střelou udělal konečnou tečku za zápasem a rozhodl o potvrzení postupu.

Před námi je ještě pět zápasů, které si můžeme odehrát v klidu a pohodě.