Kohoutovice – Švábenice

Švábenice překvapivě vyhrály v Kohoutovicích

1.B třída skupina A

Původní reportáž. Švábenice JOOO!!! Slogan, který zdobí fotbalistům z Vyškovska zadní část zápasových trenýrek. Podobným způsobem mohli křepčit v kabině po utkání v Kohoutovicích. Nováček soutěže totiž překvapivě vyhrál 2:1 a na dálku pomohl Kunštátu. Celek z Blanenska může mít čtyři kola před koncem 1.B třídy skupiny A na Kohoutovice už pětibodový náskok. Musí ale v neděli vyhrát v Tišnově.

V Kohoutovicích se hrál v rámci 23. kola zajímavý fotbal. V prvních dvaceti minutách měly navrch Švábenice. Do vedení se dostaly v 6. minutě. Centr Bonniatiho z pravého rohu vápna usměrnil hlavou do branky Jan Hladký. Míč se do sítě odrazil o tyč. Ve 14. minutě předvedl pohlednou akci Lukáš Hladký, středem prostrčil míč do vyložené šance Janu Hladkému, který ale z hranice penalty namířil vedle. V 19. minutě přišla další velká šance hostů. Protihráče vymotal na pravé straně Jiří Stříž, nabil do druhé vlny Lukáši Hladkému, jenž ale vysoko přestřeluje.

V 21. minutě fauloval 23 metrů před vlastní brankou Jiří Stříž. K zahrávání trestňáku se postavil Luděk Koubek a nechytatelnou střelou k levé tyči srovnal – 1:1. Vstřelená branka domácí probudila. Vytvořili si tlak i šance. V 26. minutě dostal druhou možnost k zahrávání trestného kopu Koubek. Tentokrát jeho pokus ze šestnáctky výborně vyrazil gólman Stěnička. Za další dvě minuty prošel až před brankáře Cvingráf, ještě hledal na malém vápně Božka, ale hosté s obrovským štěstím trmu vrmu ve svém pokutovém území přežili.

Těsně před poločasem si po rohových kopech vytvořily další šance Švábenice. Pokus Bonniatiho vykopával z brankové čáry Cupák a Tatran neinkasoval ani z dalšího závaru před svou branku.

Do druhé půle vstoupil lépe hostující celek. Byl lepší a několikrát nebezpečně zahrozil. Jako třeba v 54. minutě Bonniati, který se dostal až sám před Velana, ale domácí gólman jeho pokus vyrazil. V 61. minutě mohl jít sám na branku Jan Hladký, už v zárodku své akce se teatrálně poroučel k zemi a o šanci se tak připravil. V 63. minutě už Švábenice zaslouženě skórovaly. Jana Hladkého nejprve vychytal v gólové příležitosti Velan, akce pokračovala a centr Lukáše Hladkého poslal z malého vápna do odkryté branky Štěpán Hladký – 1:2. Osmnáctiletý fotbalista byl v tu chvíli na hřišti necelých pět minut.

Pojistku měli na noze Jiří Stříž a Bonniati, nedali. Domácí lavička oživila v závěru hru, když poslala na hřiště další dva dorostence (celkem v tu chvíli byli na hřišti čtyři) a Tatran se zmohl k velkému závěrečnému tlaku. Vyrovnat se mu ale nepodařilo. Nejblíže byl v 90. minutě Jankulár, který nastřelil levou tyč.

Švábenice vyhrály 2:1 a přiblížily se k záchraně v 1.B třídě.