Ivanovice – Švábenice

Druhé podzimní okresní derby jsme tentokrát zvládli a odvezli si všechny body domů. Znamenalo to náš posun do čela tabulky a současně sesun domácích na sestupové příčky. Ivanovice na Hané – Švábenice 0:3 (0:2) Sestava: Petr Uhlíř – Milan Gruber, Michael Jičínský, Tomáš Holiš, Petr Deutsch (75.min Tomáš Orel) – Jan Stříž (65.min Martin Novotný), Jiří Pokorný, Lukáš Hladký, Štěpán Hladký (87.min Vojtěch Kabele) – Miroslav Boniatti, Jan Hladký. Branky:38.min Jan Hladký, 43.min Milan Gruber, 89.min Miroslav Boniatti Asistence:38.min Miroslav Boniatti, 43. a 89.min Jan Hladký. Žluté karty: 40.min Petr Deutsch, 47.min Lukáš Hladký a 61.min Jan Hladký.
Utkání začalo za velmi vydatného deště a nepříjemné teploty cca 10 stupňů. Přesto byl terén kvalitní a na hřišti byla asi jen jedna velká louže před rohem našeho velkého vápna, která hru občas ovlivnila. Domácí do utkání vlétli z plných sil a tlačili nás na vlastní polovině. Nemohli jsme se vymanit z jejich sevření a začít úspěšně ohrožovat jejich branku. Především nám zatápěl jejich nejlepší hráč Olejníček, kterému byl po pár minutách hry přidělen osobní strážce, aby se mu nic nestalo, kdyby ho chtěl náhodou někdo zasáhnout kuličkovou pistolí.
Na mokrém terénu a neutuchajícího deště se nám nedařilo pořádně vystřelit na branku. Domácím se to občas podařilo a měli míč po celý první poločas více na svých kopačkách. Vzadu se s tím moc nemazlili a všechny míče ihned posílali dopředu. Naši kluci se snažili hrát disciplinovaně a čekat na svou příležitost. Ta přišla v 38. minutě utkání po centru Miry Boniatti na Honzu Hladkého, který byl u vzdálenější tyčky domácích úplně sám a v poklidu poslal míč hlavou do sítě. Vedeme 1:0.
Pro domácí to byl šok a po obdržené brance se přestali soustředit a tak za pět minut přišel další trest. Podobná akce jako u první branky. Z levé strany odcentroval do vápna Honza Hladký a z druhé vlny nabíhající Milan Gruber poslal míč do odkryté branky. Oslavu branky si moc neužil, protože se ve stejnou chvíli čelně srazili s hlavou Miry Boniatti. Oběma tak déšť smýval krev z tváře plné radosti. Do kabin se jde za stavu 2:0 pro naše kluky.
V druhé půlce utkání se počasí umoudřilo a přestalo pršet. Domácí se snažili stav utkání změnit, ale výsledkem bylo jen několik rohů, nastřelená tyčka nebo skvělé zákroky našeho brankaře. Snažili jsme si utkání již jen hlídat a neumožnit domácím zdramatizovat vývoj utkání. Minutu před koncem se nám ještě podařilo po podobné akci jako u předchozích dvou branek a centru Honzy Hladkého vstřelit z nohy Miry Boniatti třetí branku. Utkání skončilo naším vítězstvím 3:0 a posunulo nás poprvé v historii našeho klubu do čela1.B.