Drnovice – Švábenice

Zdravím. Svátkem pro hráče i fanoušky švábenické kopané bylo pozvání k poslednímu přípravnému zápasu před sezonou do Drnovic. Před početnou diváckou kulisou se představili naši hráči s čerstvým účastníkem 1.B třídy v dobrém světle. Drnovice-Švábenice 1:3 (0:0) Sestava: R.Hrušák – P.Knap, M.Jičinský, J.Judas,M.Gruber – H.Stříž, L.Hladký, M.Boniatti, J.Pokorný – H.Hladký, R.Jičinský. Střídali: Š.Hladký, J.Stříž. Branky  R.Jičinský 2x, M.Boniatti 1x. Přihrávky: J.Stříž 2x. R.Jičinský 1x. Střely na branku: 15x. Centry: 28x. Rohy 4-1.

Na bývalém ligovém stadionu se od první minuty hrál svižný fotbal. Pěkné kombinační akce na obou stranách, se obešly bez brankového efektu. Šedesáti metrové sólo, které předvedl Boniatti skončilo v autu. Střely ze střední vzdálenosti pochytali oba branaři a tak jediná tutovka hostů přišla v závěru poločasu. L Hladký si zpracoval míč, poslal do uličky H Hladkého a ten sám před branařem neproměnil.

Svou akci si zopakovali v 61 min. druhého poločasu. Ve středu hřiště vybojoval míč L Hladký, posouvá na H Hladkého, ten nachází R Jičinského, který  v polosedě se snaží vystřelit. K odraženému míči se dostává M Boniatti a ten zakončuje krásnou střelou do šibenice. Stav utkání 0:1.

Za deset minut na to v 71 min. M Boniatti křižnou přihrávkou do lajny našel J Stříže. Ten se prosadil přes beka a našel ve vápně R Jičinského, pro kterého nebyl problém zakončit akci 0:2.

I domácí se dostali do koncovky. Jejich nastřelené břevno i tyč naznačovaly, že s výsledkem nejsou spokojeni. V 74 min. udeřilo. Po standartní situaci z levé strany domácích, prošel míč až na zcela volného útočníka a ten nedal R Hrušákovi šanci 1:2.

Očekávaný nápor domácích zmrazil J Stříž, který v 84 min. dává prudký centr do vápna, na který nabíhá R Jičinský a bezpečně upravuje stav utkání na 1:3. V 86 min. se uvolňuje Š Hladký a svou mazáckou přihrávkou kolem beka vyzval R Jičinského do samostatného nájezdu. Jeho sólo skončilo nepříliš podařenou střelou. To bylo vše, v tomto pro nás docela podařeném zápase.

Takže příští sobotu první mistrovské utkání Otnice.