Černá Hora – Švábenice

Předposlední podzimní výjezd jsme absolvovali pro nás na nejvzdálenější hřiště. Výlet se vydařil a přivezli jsme všechny body domů. Černá Hora – Švábenice 3:5 (2:1) Sestava: Milan Stěnička – Milan Gruber, Michael Jičínský, Tomáš Holiš, Tomáš Orel – Petr Deutsch (80.min. Vojtěch Kabele), Miroslav Boniatti, Jiří Pokorný, Jan Stříž (61.min. Jiří Stříž) – Martin Novotný, Jan Hladký (89.min. Vladimír Kuška). Branky: 36.min. Jiří Pokorný, 47.min. Martin Novotný, 59.min Jan Hladký, 69. a 71.min Miroslav Boniatti Asistence: 36. a 47.min. Miroslav Boniatti, 59.min. Petr Deutsch, 69.min. Jiří Pokorný, 71.min Jan Hladký. Žluté karty: 71.min. Michael Jičínský, 81.min. Jiří Pokorný, 82.min. Jiří Stříž.
Nějak nám v posledních zápasech utíkal úvod. Žádná změna se nekonala a tak jsme po čtvrthodině prohrávali již 2:0. Napřed jsme namazali do ideální pozice a podruhé jsme se rozčilovali a dohadovali po neodpískané penaltě, čehož soupeř využil a vlítnul do naší otevřené obrany. K obratu zavelel, jako správný kapitán, Jirka Pokorný, který z přímého kopu málem shodil branku. Pumelice z 36. minuty zamířila od tyčky do sítě domácích. Snižujeme na 2:1. Začínáme se více pohybovat a být na hřišti více vidět. Najednou jsme více faulovaní a dostáváme se více před branku domácích. Ke konci poločasu nám ještě nebyla uznána branka z dalšího přímého kopu pro údajný ofsajd.
V druhé půlce jsme se přestali hádat a na soupeře jsme ukázkově vlétli. Po dvou minutách hry Mira Boniatti zatáhl k lajně a nadýchaný centr osamocený Mates Novotný proměnil hlavou ve vyrovnávací branku. Srovnáno 2:2.
Za dalších dvanáct minut již vedeme. Ideální kolmici středem hřiště vyslal Peťa Deutsch na rychlonohého Honzu Hladkého, který si s vyběhnutím brankaře poradil a poslal nás do vedení 2:3.
Domácí jsou zhrozeni a začíná jejich reorganizace hry. Vytahují obranu, vysoko presují a dostávají nás pod tlak, z kterého se nám nedaří vymanit. Po obrovské snaze a tlaku, kdy se téměř nedostaneme k míči se jim podaří po devíti minutách srovnat na 3:3.
S heslem “Hrajme dokud se radují” poslal po rozehrání Jirka Pokorný do brejkové kolmice parťáka ze zálohy Miru Boniatti, který sprintem přeběhl snad celé hřiště, udělal gólmanovi kličku a strhl vedení opět na naši stranu. Vedeme 3:4.
Za další dvě minuty dlouhý nákup dopředu, Honza Hladký z pravé strany akrobaticky přesune míč na levou stranu, kde je opět Mira Boniatti osamocen a zvyšuje na konečných 3:5 pro naše barvy.
Ke konci utkání byl za druhou žlutou kartu ještě vyloučen hostující hráč, po faulu na Honzu Hladkého, který důrazně a rychle pronikal do vápna.
Dnešním hráčem utkání byl neodbornou porotou vyhlášen Mira Boniatti, který soupeři připravil první branku v naší síti a byl u čtyř z pěti branek našich. Divák si užil za příjemného podzimního počasí skvělý fotbalový zážitek se spoustou branek. Hra se velmi rychle přelévala na obě strany a zvraty ve skóre atraktivní a otevřené hře jen nahrávaly.