Bohdalice – Švábenice

Bohdalice – Švábenice 2:4 (1:1) Sestava: Petr Uhlíř – Vladimír Kuška, Milan Gruber, Petr Knap, Petr Deutsch (68. minuta Štěpán Hladký) – Vojtěch Kabele, Jiří Stříž (60. minuta Petr Kabele), Jan Stříž, Martin Novotný (80. minuta Patrik Navrátil) – Jiří Pospíšil, Jan Hladký Branky: 32. minuta Petr Knap, 62. minuta Jan Hladký, 86. minuta Patrik Navrátil, 90. minuta Jan Stříž Asistence: 32. minuta Jan Stříž, 62. minuta Vojtěch Kabele, 86. minuta Štěpán Hladký, 90. minuta Jan Hladký Žluté karty: Jan Hladký, Vojtěch Kabele, Jiří Pospíšil.

Nová sezóna a hned nás čekalo derby. Úvod utkání se nám vůbec nepovedl. Do 20. minuty jsme domácím vlastními chybami nabídli možnost několikrát skórovat z vyložených šancí. Díky výborným zákrokům Petra Uhlíře v naší brance se Bohdalicím šance nepodařilo využít.

Nakonec se Bohdalicím přeci jen podařilo skórovat po rohovém kopu. 1:0.

Do pěti minut již bylo vyrovnáno. Honza Stříž v 32. minutě utkání zahrál roh a Petr Knap v náběhu poslal míč do sítě domácích. Srovnáno 1:1.

O minutu později přišla naše horká chvilka. Po naší chybě přišel faul ve vápně a Bohdalice kopaly pokutový kop. Míč skončil na naší tyčce a skóre se neměnilo.

Tato situace nás nakopla a přidali jsme na důrazu. Začali jsme lépe přistupovat k hráčům, lépe kombinovat a soupeře přehrávat. Poločas skončil remízou 1:1.

V 62. minutě přihrál Vojta Kabele Honzovi Hladkému, který nás křížnou střelou poslal do vedení. 1:2.

V následujících minutách se nám podařilo několik pěkných akcí, které brankou neskončily. Domácí nás dokázali potrestat opět z rohového kopu. Srovnáno 2:2.

Po tomto vyrovnání hra nabrala na spádu a přelévala se na obě strany. Divák se musel bavit slušným fotbalovým představením.

Naše radost mohla propuknout po pěkné kombinační akci v 86. minutě. Honza Stříž poslal do strany Štěpána Hladkého, který zpětnou přihrávkou našel Patrika Navrátila, který svým prvním dotykem s míčem v tomto utkání vyslal z voleje nechytatelnou střelu. Vedeme 2:3.

Domácí vrhli vše do útoku a snažili se alespoň vyrovnat. Nakopávané míče naslepo a hra bez obrany se jim tentokrát nevyplatila. Dvě minuty před koncem utkání přihrál Honza Stříž do brejku Honzovi Hladkému a ten šel z poloviny hřiště sám na brankaře. Zvolil kličku a trefil tyčku. O dvě minuty později se role obrátily, když Honza Hladký patičkou posunul do brejku Honzu Stříže, který střelou nedal brankařovi domácích šanci. Vedeme 2:4.

Zbývající minuty utkání jsme si již pohlídali a poprvé v historii co hrajeme 1.B okresního rivala konečně porazili. Konec utkání a naše výhra 2:4.

Hráči si zaslouží ocenění za svou bojovnost a zanícení pro hru, čímž dokázali strhnout vítězství na svou stranu. Nezbývalo nic jiného než si zatančit oslavné kolečko.